Опубліковано 17-05-2017

14 травня 2017 року в Неділю 5 – ту після Пасхи, про самарянку, Православна Церква молитовно вшановує пам’ять священномученика  Макарія, Митрополита Київського. Цього недільного дня в Спасо – Преображенський Угорницький чоловічий монастир з архіпастирським візитом прибув Священноархімандрит цього монастиря Високопреосвященнійший Кир Андрій Митрополит Галицький керуючий Івано – Франківською єпархією УАПЦ. При вході до Свято – Введенського храму владику Андрія зустріли братія монастиря на чолі з намісником архімандритом Павлом. Архімандрит Павло виголосив своєму Священноархімандриту Митрополиту Андрію вітальне слово. У своїй промові намісник запросив владику ввійти до древньої святині та очолити святкову Божественну Літургію і підніс владиці Андрію Хрест для благословення духовенства та вірних, які прийшли. Прийнявши святий хрест Владика Андрій звернувся з коротким словом до присутніх та благословив хрестом духовенство обителі та прихожан. Високопреосвященнійшому Митрополиту Андрію співслужили: архімандрит Павло (Мисак), ієромонах Лука (Попович), ієромонах Авраамій (Сащук), клірик Свято – Покровського кафедрального собору митр. прот. Василь Дем’яник, місійний священик прот. Володимир Мельник та диякон Роман Процак. На малому вході Митрополит Андрій для братії монастиря вручив чергові нагороди: прот. Володимиру Мельнику який багато років ніс священичий послух у монастирі – митру, ієромонах Лука (Попович) був возведений в сан ігумена, а диякон Роман Процак був возведений в сан протодиякона. Під час літургії були піднесені особливі прохання за здоров’я Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Кир Макарія, який сьогодні святкує день свого тезоіменитства. Після відпусту Літургії з повчальним архіпастирським словом до прихожан звернувся Митрополит Андрій, який в кінці своєї проповіді привітав присутніх на Богослужінні жінок з Днем матері. Владика побажав, щоб Господь зі своєю Пречистою Матір’ю і всіма святими допомагав жінкам нести хрест материнства. Намісник монастиря архімандрит Павло подякував Владиці Андрію від імені братії монастиря, прихожан і всіх присутніх, за архіпастирські молитви, за нагороди, за слова повчання та побажав Владиці здоров’я, бадьорості духа та довгих років служіння на благо Української Автокефальної Православної Церкви, України та Українського народу. Митрополит Андрій подякував за привітання, після чого було виголошено многоліття Предстоятелю УАПЦ.